Een Schoner Woord/O: verschil tussen uitvoeringen
(→O) |
(→O) |
||
Regel 13: | Regel 13: | ||
|- | |- | ||
|'''[[omstreek]]'''||[[omgeving]] (de.)||Zie ook [[omtrek]], [[omliggende]], [[nabijheid]]. | |'''[[omstreek]]'''||[[omgeving]] (de.)||Zie ook [[omtrek]], [[omliggende]], [[nabijheid]]. | ||
|- | |||
|'''[[omvatten]]''' | |||
|[[impliceren]] (fr.) | |||
| | |||
|- | |- | ||
|'''[[omwenteling]]'''||[[revolutie]] (fr.)|| | |'''[[omwenteling]]'''||[[revolutie]] (fr.)|| |
Uitvoering van 4 zom 2023 17:20
Een Schoner Woord is een woordenlijst en tevens het hart van het Zaakwoordenboek der Lage Landen. Deze woordenlijst is zowel ter vertaling van nieuwe of onbekende woorden als ter bezieling voor diegenen die ook eens een ander woord willen bezigen. De lijst wordt met enige regelmaat bijgewerkt en wordt er op grond van gehoord en gelezen hedendaags taalgebruik allerlei begrippen en taaleigens hieraan toegevoegd. Om meer gerichte woordenlijsten te bekijken die een minder algemene insteek hebben, zie het overzicht op de lijstenzuil.
Een Schoner Woord heeft ook een zusterlijst voor de woorden die op het ZLL niet bewust worden geweerd, zie hiervoor de woordenlijst Een Omarmd Woord.