Een Schoner Woord/L: verschil tussen uitvoeringen
(→L) |
(→L) |
||
(6 tussenliggende uitvoeringen door dezelfde gebruiker niet weergegeven) | |||
Regel 22: | Regel 22: | ||
|'''[[landbouwmatig]]'''||[[agrarisch]] (la.)|| | |'''[[landbouwmatig]]'''||[[agrarisch]] (la.)|| | ||
|- | |- | ||
|'''[[landvoogd]]'''{{zin-m}} | |'''[[landvoogd]]'''{{zin-m}} | ||
|rowspan="2"|[[gouverneur]] (fr.) | |||
|rowspan="2"| | |||
|- | |||
|'''[[landvoogdes]]'''{{zin-v}} | |||
|- | |- | ||
|'''[[leefwezen]]'''||[[organisme]] (fr.)|| | |'''[[leefwezen]]'''||[[organisme]] (fr.)|| | ||
Regel 89: | Regel 93: | ||
|- | |- | ||
|'''[[leestingdruk]]'''||[[prestatiedruk]] (fr.+nl.)|| | |'''[[leestingdruk]]'''||[[prestatiedruk]] (fr.+nl.)|| | ||
|- | |||
|'''[[leidsman]]'''{{zin-m}} | |||
|rowspan="2"|[[mentor]] | |||
|rowspan="2"| | |||
|- | |||
|'''[[leidsvrouw]]'''{{zin-v}} | |||
|- | |- | ||
|'''[[lentemaand]]''' | |'''[[lentemaand]]''' | ||
Regel 154: | Regel 164: | ||
|'''[[lichamelijk]]''' | |'''[[lichamelijk]]''' | ||
|[[fysiek]] (fr.) | |[[fysiek]] (fr.) | ||
| | |Zie ook [[stoffelijk]], [[werkelijk]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[lichtbeeld]]'''||[[foto]] (en.)|| | |'''[[lichtbeeld]]'''||[[foto]] (en.)|| | ||
Regel 177: | Regel 187: | ||
|[[passief]] (fr.) | |[[passief]] (fr.) | ||
| | | | ||
|- | |||
|'''[[lijf-aan-lijf-gevecht]]'''{{zin-o}} | |||
|[[hand-to-hand combat]] (en.) | |||
|Zie ook [[man-tegen-man-gevecht]]. | |||
|- | |- | ||
|'''[[lijfblad]]'''||[[orgaan]] (la.)|| | |'''[[lijfblad]]'''||[[orgaan]] (la.)|| | ||
Regel 207: | Regel 221: | ||
|- | |- | ||
|'''[[lotkijker]]'''{{zin-m}} | |'''[[lotkijker]]'''{{zin-m}} | ||
|[[horoscoop]] | |[[horoscoop]] (fr.) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Regel 220: | Regel 234: | ||
|'''[[lovergal]] | |'''[[lovergal]] | ||
|[[spangle gall]] (en.) | |[[spangle gall]] (en.) | ||
| | | | ||
|- | |||
|'''[[luchtbal]]'''{{zin-m}} | |||
|[[ballon]] (fr.) | |||
| | |||
|- | |- | ||
|'''[[luchthaven]]''' | |'''[[luchthaven]]''' |
Huidige uitvoering van 25 len 2024 om 22:33
Een Schoner Woord is een woordenlijst en tevens het hart van het Zaakwoordenboek der Lage Landen. Deze woordenlijst is zowel ter vertaling van nieuwe of onbekende woorden als ter bezieling voor diegenen die ook eens een ander woord willen bezigen. De lijst wordt met enige regelmaat bijgewerkt en wordt er op grond van gehoord en gelezen hedendaags taalgebruik allerlei begrippen en taaleigens hieraan toegevoegd. Om meer gerichte woordenlijsten te bekijken die een minder algemene insteek hebben, zie het overzicht op de lijstenzuil.
Een Schoner Woord heeft ook een zusterlijst voor de woorden die op het ZLL niet bewust worden geweerd, zie hiervoor de woordenlijst Een Omarmd Woord.